Bizi Arayın: +90 541 341 44 16

Kapadokya Fotoğraf Çekimi

Kapadokya Fotoğraf Çekimi Yerleri

Kapadokya ya giden ve çektikleri fotoğraflarla binlerce like’a ulaşmış kişileri görmüşüzdür peki o büyüleyici fotoğraflar nerede çekiliyor? İşte Kapadokya’nın harika görünen 7 Kapadokya Fotoğraf Çekimi Yerleri

Kapadokya’nın her adımı ayrı bir kare ancak sizlerle paylaşacağım Kapadokya Fotoğraf Çekimi Yerleri tam bir doğa harikası… Adeta açık hava stüdyosu… Kapadokya’dan ayrılırken ömrünüz boyunca unutamayacağınız balayınızın kanıtları fotoğraflar sizi her baktığınızda bu müthiş yere tekrardan gelmişsiniz gibi hissettirecektir.

Birçoğumuz instagram da gezinirken Kapadokya ya giden ve çektikleri fotoğraflarla binlerce like’a ulaşmış kişileri görmüşüzdür peki o büyüleyici fotoğraflar nerede çekiliyor? Acentamızın düzenlediği turlarda da görebileceğiniz bu yerleri sizler için araştırdık. Kapadokya Bölge Turları hakkında bilgi almak için tıklayınız. İşte Kapadokya’nın harika görünen 7 Kapadokya Fotoğraf Çekimi Yerleri

Kilim dükkanları

Kapadokya’da  bir çok halı kilim mağazası bulunmakta. Bu mekanlar fotoğraflara etnik ve geleneksel bir hava katıyor .Kapadokya’ya gelenlerin en az bir kez uğramadan gitmedikleri bu mağazalar fotoğraf çekimlerinin vazgeçilmez mekanlarındandır. Balayı fotoğraflarınıza  çok farklı bir hava katacağı kesin mutlaka değerlendirmelisiniz.

Galerie İkman

Antik Türk işi halıların önünde fotoğraf çekmek istersen de adres Galerie İkman. Bir zamanlar tipik bir dükkan olan bu yer, fotoğraf çektirmeye gelenlerin akınına uğradıktan sonra, halıcıdan çok fotoğraf çekme noktasına dönüşmüş. Fotoğraf çektirmek için 50 TL gibi bir ücret ödemek gerekiyor. Drone ile fotoğraf çekeyim, profilim canlansın diyenlerdensen bunun ücreti de 50 Euro.

Sıcak Hava Balon Turu

Kapadokya’daki en popüler aktivite olan balon turu, fotoğraf çekmeyi severler için adeta altın madeni. Balon turunda Kapadokya’nın eşsiz yer yapısını seyrederken, harika fotoğraflar çekeceksin. Her güzel şey gibi bunun da bir bedeli var elbette. Balon turuna katılmak için sabah saat 05:00’te uyanmak gerekiyor. Çünkü balon turu Kapadokya’da güneş doğarken yapılan bir aktivite. Balon turunun fiyatı ise kişi başı ortalama 250 Euro.

Göreme Açık Hava Müzesi

Göreme Açık Hava Müzesi, Binlerce yıl manastır hayatının hakim olduğu bölgede, M.S. 4. yy. da insanlar nasıl yaşamış öğrenebilirsin. Fotoğraf çekmek bedava, ama müze giriş ücreti 25 TL. Unutmadan söyleyelim, gün ortasında kalabalıklaşıyor, kimse rahatsız etmeden rahat rahat fotoğrafımı çekeyim dersen gün doğumunda gitmeni öneriyoruz.

Paşabağ

En ilginç ve benzersiz Peri Bacalarının bulunduğu nokta olan Paşabağ, Instagram profillerinde çok güzel duran yerlerden biri. Paşabağ’da farklı bir aktivite olarak deve üstünde tur atabilirsin. Buraya giriş ücretsiz.

Uçhisar Kalesi

Uçhisar Kalesi’ne Göremeden arabayla yaklaşık 10 dakikada ulaşabilirsin. Buradan görünen manzara, Kapadokya’da bulabileceğin bir diğer manzara harikası nokta.

Aşk Vadisi

Aşk Vadisi manzarayı yukarıdan gören fotoğraflar çekmek için çok iyi bir yer. 2,5 saatlik bir doğa yürüyüşünün ardından seni selamlayan peribacaları tüm yorgunluğunu alacak. Burada tek renkli manzaraya karşı, renkli bir örtünün üzerine oturup fotoğraf çekmek oldukça popüler. Aşk Vadisi’nde bulunan nazar boncuklu ağaç, Kapadokya’ya gelenlerin tercih ettiği bir diğer fotoğraf çekme noktası.

Ihlara Vadisi

Yürüyerek yaklaşık 4 saatte tamamlanan Ihlara Vadisi de fotoğraf çekmek için gözde mekanlardan biri.

Kapadokya Fotoğraf  Önerileri

Harikalar diyarı Kapadokya fotoğraf çekmek için bir maden , sizler de Kapadokya anılarınızı takipçilerinizle güzel fotoğraflarla paylaşabilirsiniz. Dünyaca ünlü fotoğrafçıların vazgeçemediği bu manzara da sizler de profesyonel kalitede fotoğraflar çekebilmek için yazının devamına bakabilirsiniz.

 

Kapadokya fotoğraf çekimi

 

Fotoğraf çekerken yer önemli ama küçük bir detayla fotoğrafınızı olduğundan daha iyi gözükmesini sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey zamanı doğru ayarlamak ve o aradığınız büyüleyici anı bulmak . Gün batımı ,Kapadokya’nın güzellik iksiri desek fazla olmaz herhalde peribacaları ve rengarenk balonlar arasından sızan sırma ışık… Gün batımı bu konuda klasikleşmiş ve hiç bir zaman modası geçmeyecek gibi.

 

Kapadokya Fotoğraf Önerileri

 

Kapadokya çift pozları

Manzaralar fotoğrafları yalnızca güzel kılar ancak özel kılan yanınızda sevdiklerinizin olmasıdır. Sevdiğiniz insanla çekilen bir Kapadokya hatırası aşkınızı ölümsüz kılacaktır. Bazı Kapadokya Çift Pozlarını sizlerle paylaşmak isterim.

 

Kapadokya fotoğraf çekimi, Kapadokya fotoğraf çekimi fiyatları, Kapadokya balon fotoğraf çekimi, Kapadokya da fotoğraf çekimi

 

 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

Şimdi Ara