Bizi Arayın: +90 541 341 44 16

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2022

 

Kapadokya Balon Turu Rezervasyon ve Fiyat Bilgisi için iletişime geçebilirsiniz.


Balon turları yıllardır Kapadokya semalarında en çok tercih edilen turlardandır. Teker teker gezilip görülmesi gereken yerleri tek seferde ayağınıza seriyor. Peki ya bu eşsiz deneyimin fiyatı ne kadar? Yazımızda Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2022 ve balon turları hakkında sorularınızın hepsini cevaplandırdık.

Daha önce hiç uçan balona bindiniz mi? Uçan hava balonlarını izlemek şaşırtıcı bir şekilde insanı rahatlatır. Gökyüzünde süzülen balonlar sanki romantik bir şarkının havasına kapılmış dans ediyor gibiler. Peki ya bu dansın içinde yer almak nasıl hissettiriyor? Eminim ki balona binip de pişman olan yoktur. Balon turları gelen misafirlerimize Kapadokya’da güzel anılar yaşatıyor.  Doğa ve tarihin kucaklaştığı Kapadokya Bölgesi yıllardır doğa olaylarıyla şekillenmiş. Her hali büyüleyici bir manzaraya dönüşmüş. Kapadokya dünyada balon turuna en elverişli bölgedir. Yıllardır hiç değişmeden devam eden Kapadokya balon turları sabahın erken saatlerinden itibaren Kapadokya semalarını süslüyor. Aslında çoğu kişinin Kapadokya’ya geliş amacı gökyüzünde dans eden balonları görmektir. Gün doğumunda şehrin aşk sözcükleri fısıldamasına şahit oluyorsunuz. Her manzara ayrı bir duygu başka bir tat..

 

kapadokya balon turu, kapadokya balon turu fiyatları, kapadokya balon turu fiyatları 2022, kapadokya balon turu fiyat, kapadokya balon turu saatleri, kapadokya balon turu ne kadar, kapadokya turu balon dahil, kapadokya da balon turu ne kadar, kapadokya balon turu ne zaman yapılır, kapadokya balon turu kaç saat sürüyor

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2022

Yeni yıla girerken herkesin merak ettiği şey balon turu fiyatları ne kadar? Yıldan yıla değişmesinin yanı sıra sezona ve yoğunluğa göre de fiyat farklılık gösterir. Güncel fiyat bilgilendirmesi için tur şirketini arayıp fiyat bilgisi alabilirsiniz. Net bir şey söyleyememekle beraber ücretler genelde euro bazlı hesaplanır. Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2022 yılı için 130€ civarı denebilir. Ücreti fazla bulanlar hayatında hiç balona binmemiş olmalı ki yaşayacağı duygular ve hisler balona binip yukarı yükselmekten fazlasıdır. Bazen yaşadığınız deneyim o kadar etkileyici olur ki verdiğiniz para çok da önemli değildir işte balon turu bu deneyimin ta kendisi.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2021

Kapadokya balon turu fiyatları her ne kadar çok fazla olduğu düşünülse de sezona ve yoğunluğa göre uygun fiyatlı turlardan faydalanabilirsiniz. Fiyatları her yıl değişen turlar yıl içinde sezona göre de farklılık gösteriyor. Gelen misafirlerimiz bu fiyata değen bir tur olduğunu söylüyor.  Ayrıca her türlü güvenlik önlemi ve alt yapının sağlandığı organizasyon için fiyatı uygun sayılır.

Kişi başı balon turu fiyatları 2021

Balon turuna tek katılabileceğiniz gibi çift olarak yada grupça da katılabilirsiniz. Euro kuruna göre farklılık gösterip net bir şey söylemek zor. Ancak aralığı 550-800 TL olarak belirlenmiştir. bununla birlikte önceden arayıp fiyat teyidi yapmanızı öneririz. Otel seçerken balon turları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu konuda size kesinlikle güvenebileceğiniz bu işin piri oluş bir otelden bahsetmek isterim. MDC Cave Hotel misafirlerine sunduğu kaliteli hizmetle bilinen ve ücretsiz balon turu hizmeti bulunan bir oteldir. Otelinizin size sunduğu balon turlarından da faydalana bilirsiniz.

 

Kapadokya Balon Turu Fiyatları ve Organizasyonu için bize ulaşabilirsiniz.

Nevşehir Balon Turları Nereden Kalkıyor?

Kapadokya da bilinen ilk balon uçuşu 1970’li yıllarda yapmışlar yani günümüze kadar 52 yıldır yapılıyor. İlk yıllardan beridir balonların kalkış yeri Göreme’dir. Çok alternatifli bir yer olan Göreme’deki halkın söyleyişiyle Aydın Kırağı Tepesi ya da Aşıklar Tepesi. Balonların kalkması için harika bir konum Kızıl Vadi tarafından kalkıp Uçhisar Kalesine doğru ilerliyor. Seyir boyunca güvercinlikler ve üzüm bağlarını yakından görebilirsiniz. Göreme peribacalarını en yoğun olduğu bölgedir. Ve aynı zamanda balonlar için de uygun uçuş sahasını oluşturmaktadır. Kalkış alanı konumuna göre çukurda olmasıyla sert rüzgarın kesilmesi balonlar için uygun hava sahasını oluşturuyor. Göremeden yükseldikçe şehrin geri kalanını görmeye başlıyorsunuz. Nevşehir, Uçhisar Göreme, Avanos, Kızılırmak, gül vadisi…şehrin tamamına yakını havadan görebilirsiniz. Zaman zaman alçalıp ağaçlardan meyveler toplayabileceğiniz gibi zaman zamanda yükselip 1000 metreye ulaştığınızda da heyecanı iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Oksijen bu kadar fazla olmasına rağmen kendinizi akışa kaptırıp nefesinizi tutabilirsiniz.

Peki “Benim yükseklik korkum var balona binebilir miyim “diyorsanız. Evet kesinlikle binebilirsiniz çünkü yükseklik artıkça kendinizi manzaranın güzelliğine kaptıracaksınız. Yükseğe çıkıp daha fazla şey görmek isteyeceksiniz yani ne kadar yüksek olduğu pekte umurunuzda olmayacak. Kendinizi yaşayacağınız eşsiz duyguların ve tecrübeli pilotların kollarına bırakın ve hayatınız boyunca hatırladıkça anı yaşatacak anılarınıza odaklanın.

Kapadokya Balonda Evlilik Teklifi ve Doğum Günü Organizasyonu

Kapadokya Balon Tur Planı

Sabahın erken saatlerinde yapılması planlanan tur 4 gibi başlayıp 7.30 gibi bitiyor. Sabah bu kadar erken yapılmasının sebebi balonlar için gerekli sıcaklık ve rüzgar değerlerini bu saatte uygun olması bununla birlikte büyüleyici gün doğumu manzarasını da görebiliyorsunuz. Tur firması gün doğmadan sizi servis aracıyla otelinizden alıyor. Balonların kalktığı alana vardığınızda hazırlıkların başladığına yavaş yavaş balonların şiştiğine şahit oluyorsunuz. Bununla birlikte Göreme’de tur hizmetine dahil Kapadokya’nın yöresel lezzetleriyle güzel bir kahvaltıdan yapılıyor. Balonlar şişirilirken önce soğuk hava veriliyor sivil havacılıktan onay geldikten sonra sıcak hava üfleniyor. Balon havalanmaya hazır hale geldiğinde sepetinize biniyorsunuz ve yavaş yavaş kalkış yapılıyor.

Bir günde uçuş güvenliği ve balonların birbirine çarpma ihtimaline karşı 150 balon aynı anda kalkış yapabiliyor. Balon havalandıktan sonra herkes pür dikkat manzaraya odaklanıyor yerden metrelerce yüksekte ara ara alevin sesi, ışığı ve sıcaklığından başka ses duyamıyorsunuz . Havalandıkça git gide küçülen şehir her yükseldiğiniz metrede ayrı bir manzara farklı duygular doğuruyor. Balon vadilerin arasından bir kuş gibi geçerken yer yer ağaçlara peribacalarına üzüm bağlarına  o kadar yaklaşıyorsunuz ki ağaçlardan meyve koparıp yolunuza devam edebiliyorsunuz. Her alçalmayla birlikte yeniden bir yükseliş başlıyor. Balon her yükseldiğinizde kanatlanıyormuşçasına bir kuş kadar özgür hissediyorsunuz. Balonla uçmanın en güzel yanı hiçbir zaman nereye uçtuğunuzu tam olarak bilmiyorsunuz rüzgar nereye siz oraya…

Artık 1 saatin sonuna gelirken balon alçalmaya başlıyor ve sonunda iniş yapıyor. İndikten sonra o günün hatırası olması odanı turu tamamladığınıza dair sertifika veriliyor. Bununla birlikte 1783 yılında ilk uçan Fransız kardeşler sapasağlam indikleri için kutlama yapmışlar ve bu da balonculukta bir gelenek haline gelmiş her uçuş sonrasında şampanya patlatarak bu müthiş turu kutluyorlar.

Kapadokya Vadi Turu

Kapadokya’da yapılan diğer turlar

Kapadokya Balon Turu, keşfe o kadar açık bir şehir ki belki de bu yüzden bu kadar cezbediyor. Her tur başka bir manzarayla karşılaştırıyor bizleri. Bu turların yıllardır devam etmesinin sebebi herkesin bu güzellikleri görmesine olanak sağlamaktır. Aynı yeri farklı açılarla görmek her seferinde yeni duygular kazandırıyor. Balon turu peribacalarını daha yakından görmek şehri kuş bakışı şöyle bir süzmek adına en çok tercih edilen turdur. bununla birlikte şehri keşfedebileceğiniz bir çok tur bulunmakta. Her birinin kendine has vaatleri var. At turuyla hem at üstünde Kapadokya gezintisi yaparken hem de eşsiz fotoğraflar çektirebilirsiniz. Ya da Atv Turu doğanın ve adrenalinin buluştu bu outdoor spor Kapadokya’nın tüm güzelliklerini farklı bir boyutta görmenizi sağlıyor.

Kadrajda eşsiz Kapadokya manzarası ve jeep safari kendinizi aksiyon film sahnesindeymiş gibi hissettirecek.

Kapadokya Balon Turu Rezervasyonu

Balon turları yılın her günü yoğun talep görüyor. Bazı zamanlar aylar sonrasın bile yer bulmak imkansız oluyor. Bununla birlikte yerli turistlere her zaman kolaylık sağlandığı için firmalarla iletişime geçerek yer bulabilirsiniz. Ancak firmaları ararsanız rezervasyon ayarlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Şimdi Ara